W Kanadzie w Vancouver tworczosc artysty juz po roku zaznaczyla sie wielkim sukcesem. W r.1991 R.Wojciechowski wygral konkurs na rzezbe dla miasta North Vancouver i w nastepnym roku ja zrealizowal. Jest to monumentalna rzezba (4.5 m wys.) i ma tytul ”North Shore Rhapsody”. Obecnie jest do obejrzenia w Centennial Theatre w North Vancouver.
W nastepnych latach stworzyl wiele rzezb, glownie kameralnych, ktore nadal noszac pietno jego wielkiej indywidualnosci, roznia sie stylem od prac wyrzezbionych w Polsce. Jest to spowodowane innoscia miejsca, materialow do pracy i roznica w zapotrzebowaniu odbiorcow.
Charakterystyczna dla tego czasu jest seria kompozycji z pelnymi wdzieku postaciami kobiet, wykonanych w materialach mieszanych – z uzyciem szkla, drewna, muszli, kamieni polnych, koronek... (patrz „Nutka”)
W jego rzezbach powstalych w Vancouver jest wiele poetyckiego nastroju i sa tez bardziej dekoracyjne. Nawet wykonana w cemencie i metalu „North Shore Rhapsody” jest ozdobiona odlewami odcisnietych koronek. Jedna strona harfy w tej rzezbie jest tez pokryta plaskorzezbami w blasze.
W blasze powstalo bardzo duzo prac R.Wojciechowskiego w Vancouver, np seria medali ze znakami Zodiaku.
W tym materiale wykonal tez dwa portrety: Ignacego Paderewskiego (1998) dla Uniwersytetu B.C., oraz Kardynala Wyszynskiego, w dwoch wersjach – jedna dla Polski, druga dla Kosciola Polskiego w Vancouver (r.2000).
Do Polski, dla Teatru im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie Artysta wyrzezbil w r 1998 kompozycje – portret A.Osieckiej.